Dymovody pre pripojenie kondenzacneho kotle a krbov

Dymovody poslednej doby majú také vlastnosti, že je možné bez problémov využiť vo všetkých typoch stavieb, rovnako ako v drevostavbách alebo v energeticky úsporných či dokonca pasívnych domoch. S komínom sa stávate nezávislí na dodávkach ostatných energií. V tomto článku vám poradíme, ako vybrať správny komín a dymovod.

dymovod

Radšej preverený výrobca

Úlohou komína a dymovodu je odvádzať spaliny, musia byť preto spoľahlivý a bezpečný. Spolu s tým musia mnoho rokov čeliť extrémnej záťaži. Rozhodne sa preto oplatí uprednostniť kvalitné a rokmi preverené značky. Dôležité je skontrolovať si aj to, či má komínový systém všetky potrebné certifikáty. Z hľadiska konkrétnych parametrov závisí od toho, či sa bude jednať o komín jedno alebo dvojprieduchový, aký je výkon spotrebiča a čím sa v ňom bude kúriť. Komín musí byť tiež dobre postavený a pri jeho výstavbe musia byť rešpektované bezpečnostné predpisy. Nesmie sa tiež zabúdať na jeho pravidelné čistenie, kontrolu a údržbu.

Výber koina a dymovodu

Komíny sa skladajú z niekoľkých dielov. Základom je komínová päta, ktorá slúži na odvod vzniknutého kondenzátu a na čistenie komínového telesa. Namiesto prácneho zostavenie komínovej päty z jednotlivých dielov je možné použiť už hotový prefabrikovaný prvok. Ďalšia dôležitá časť komína je sopúch - miesto, kde sa na komínové teleso pripája dymovod odvádzajúca spaliny od spotrebiča.

dymovod

Zapojeni dymovodu

U napojenie dymovodu je dôležitá dilatácie sopúchu a dymovodu, ktoré môžu byť z odlišných materiálov, teda majú rozdielnu rozťažnosť. Miesto je namáhané vysokými teplotami a hrozí tu pri zlej montáži poškodení komínového telesa. Posledná časť, ktoré je potrebné venovať zvýšenú pozornosť, je komínová hlava. Jej materiál musí odolať aj extrémnym poveternostným podmienkam.

Sortiment komínov je naozaj široký, avšak vždy sa môžete obrátiť na odborníkov, ktorí vám poradia, aký typ zvoliť pre konkrétne riešenia. Osobne odporučím firmu Instalatershop.sk, ktorá disponuje skladovými zásobami a radami, ktoré získavajú pôsobením na trhu.

 

A keď pried krbom máte aj solárne čerpadlá, mate niekonečno energie, hej?


Kontakt

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4