LED osvetlenie vitrín je úsporné a dizajnové riešenie

  • Nill-Design
  • Offline

Dnes sa budeme baviť o osvetlenie vitrín LED technológiou. Keďže sa jedná o pomerne populárne a osvedčenú technológiu, rozhodol som sa jej venovať tento článok. Začnem v minulosti, keď jediným spôsobom, ako niečo osvetliť bol oheň, vzápätí sa objavili sviečky a trochu neskôr lampy na báze oleja. Revolučným objavom bola žiarovka, ktorá funguje na princípe rozžhavení volfrámového vlákna pri prechode elektrického prúdu. Dôvodom, prečo sú na ústupe je ich nízka účinnosť a spotreba práve elektrickej energie. Namiesto toho sú masovo nahradzované modernými LED technológiami, ktoré zažívajú boom.

Čo je to LED?

LED čiže LEDka je elektronická polovodičová súčiastka, ktorá vyžaruje svetlo. Skladá sa zo špeciálneho P-N prechodu, ktorým prechádza elektrický prúd v tzv. Priepustnom smere. Ak sú splnené vyššie popísané podmienky, dióda začne emitovať nekoherentné svetlo s úzkym spektrom.

Výhody LED technológia

Dôvod, prečo je hojne nasadzovaná LED technológia už som načrtol, však teraz spomeniem ešte pár ďalších benefitov. Medzi ne patria najmä:
 

  1. LED znižujú náklady na prevádzku a údržbu osvetlenia.
  2. Priemerná životnosť svetelných diód sa pohybuje okolo 50 000 až 100 000 hodín.
  3. Sú ekologické = nie je potreba je zložito likvidovať v porovnaní s inými zdrojmi svetla.
  4. Chromatickosť technológie LED pre aplikácie napríklad vo verejnom osvetlení dosahuje hodnôt až 8 000 K.
  5. Oproti konvenčným technológiám je distribúcia svetelného toku do priestoru a prevádzkovú účinnosť technológie LED až 98%.
  6. LEDky sú prevádzkyschopné elektrickým prúdom z distribučnej siete (230V) tak i pri napájacom napätí 12V / 24V.

Všeobecne možno povedať, že technológia LED patrí medzi moderné a vysoko perspektívne osvetlenie vo všetkých oblastiach použitia. S touto technológiou sa môžeme stretnúť takmer všade, len tak námatkovo v automobilovom priemysle, domácnostiach, verejnom osvetlení alebo smartphonoch, notebookoch a iné elektronike. Ako som spomenul v úvode, tento článok vznikol vďaka širokej ponuke LED osvetlenia do vitrín, ktoré môžete zohnať v e-shope EXPOINT.


Kontakt

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4