Design dverí nechajte na odborníkov

  • Nill-Design
  • Design

Dizajn, ako všetci vieme, je o vzhľade, či "looku" len z jednej časti, tou druhou časť je funkčnosť. Keď mu sa tieto dve vlastnosti produktu stretnú na správnom mieste a sú spolupracujúce, potom môžeme hovoriť o veci, čo má skvelý dizajn.

Funkčnost dverí

V prípade dverí sa o funkčnosti moc bádať nedá. Prevažne by mali byť otvárateľné a priechodná, takmer nič iného sa od dverí nepožaduje. Ako vylepšiť tento stavebný prvok s už tak jednoduchou náplňou, zvlášť potom vo firemných a administratívnych budovách? Pomocou automatizácie. Videli sme mnoho dverí, ktorým bol nainštalovaný elektropohon so senzorom a stali sa tak zo dňa na deň dverami automatickými. Pravidelne sa to robí u tých ťažších a manuálne ťažko ovládateľných zástupcov vchodových inštrumentov. A hoci sa retro vracia do módy, a iste staré těžkédveře s automatizáciou nie sú príliš zlé, tak pri dverách stále požadujeme posun vpred (až na to, že sú lepší dvere posuvné do boku, šetrí totiž miesto v miestnosti). Prečo to tak je? Nemôžeme ešte tak celkom volať po retro, keď by nebolo originálne. Okolo polovice všetkých vchodových dverí je stále starých a ťažkých, často i nevzhľadných, čo teda dnes letia?

Vzhľad dverí

Z hľadiska funkčnosti už sme si objasnili, že trefou do čierneho je rozhodne automatizácie. Čo urobíme so vzhľadom? Je lepšie premýšľať jednoducho a nadčasovo zároveň. Sklenené dvere, hoci používané čoraz častejšie, toho majú dosť čo do seba; sú skvelou voľbou pre všetkých. Automatické posuvné sklenené dvere sú teda voľbou pre Tie, ktorí chcú ísť s dobou a potešiť oči i duše návštevníkov. Sklo je doplnok budov, ktorý ešte nemá úplne dočerpania využitie. Lepšími sa v tom, že v dnešnej dobe vyrábame aj sklenené fasády, ale kým si nebudeme trúfať vyrábať celej budovy kompletne zo skla, tak sa nikdy neposunieme v dizajnovej evolúcii ďalej.

Najnovšie trendy v dizajnu verejných dverí

Autor fotiek je výrobca priemyselných brán - Spedos SK Žilina


Kontakt

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4