Dizajnové dvere s požiarnou odolnosťou EI 30 DP1

Premýšľate, že kúpime do svojho domu protipožiarne dvere? Zaiste sa jedná o výborný nápad, ktorý v kombinácii s požiarnymi hlásičmi alebo EPS dokáže zachrániť ľudské životy a majetok. Avšak výber je trochu zložitý, pretože existujú rôzne označenia a symbolika, ktorá udáva odolnosť alebo izolačnú schopnosť dverí Orientovať sa je dosť zložité, preto sem sa rozhodol napísať tento článok, ktorý by vám mal pomôcť pri výbere tohto typu dverí.

Požiarna odolnosť ei 30 DP1

Najlepšou ochranou je kombinácia hneď niekoľkých vecí. U požiarnej ochrany je dobré spojiť aktívne prvky a pasívne prvky. Do aktívnych patrí elektronické systémy, schopné autonómne požiar uhasiť. V prípade pasívnych prostriedkov sa jedná najmä o rôzne veci, ktoré požiaru zamedzí rozšíreniu na celý objekt. Tomuto delenie sa hovorí, členenie na požiarne celky. Objekt je možné rozdeliť pomocou protipožiarnych uzáverov, teda dverí a brán. Na tieto produkty sú pri výrobe kladené veľmi vysoké požiadavky a požaduje sa certifikácia podľa noriem.

Najbežnejšie kategórie protipožiarnych dverí:

  1. DP1 - sú oceľové dvere (vnútorné i vonkajšie variant, plné aj presklené, steny a vráta)
  2. DP2 - sú oceľové dvere (vnútorné i vonkajšie variant, plné aj presklené, steny a vráta) sú tiež v hliníkovej úprave
  3. DP3 - sú dřevěnédveře (vnútorné i vonkajšie variant, plné aj presklené, steny, a repliky historických dverí kazetových a ďalšie ...)
    Požiarna odolnosť

Doba v minútach, ktorá udáva, ako dlho stavebnej konštrukcie alebo iné súčasti, sú schopné odolávať účinkom ohňa. Udáva ju norma norma STN 730852. Ako sa toto overovanie vykonáva? Vykonáva sa:

  • skúškou
  • výpočtom
  • extrapoláciou
  • Porovnávaním podľa legislatívy a noriem
  • požiarne uzávery

Pre uzavretie požiarneho úseku v budovách. Požiarne úseky sú menšie požiarno ohraničené celky, ktoré bránia šíreniu požiaru. Stavebný objekt, ktorý nie je členený do požiarnych úsekov, sa považuje za jeden požiarny úsek.

Delenie z hľadiska kritérií požiarnej odolnosti:

EW - obmedzujúce požiar, pri ktorých je sledované množstvo sálavého tepla vyžarujúce z povrchu na strane odvrátenej od požiaru.
EI - brániace požiaru, pri ktorých sa na strane odvrátenej od požiaru sleduje priamo povrchová teplota.

Aké symboly sa užívajú?

Pri značenie požiarnej odolnosti stavebných konštrukcií sa môžete stretnúť s rôznymi písmenkami, ktoré určujú presné špecifikácie. najčastejšie:
R - únosnosť a stabilita
E - celistvosť
I - izolačná schopnosť hraničnej teploty na neohrievanom povrchu
W - izolačná schopnosť medzné hustoty tepelného toku
S - prestup splodín horenia - dymotesnosť (predtým označené symbolom K)
C - požiarne uzávery vybavené samozatváračom (predtým označené symbolom S)
M - mechanická odolnosť

Najbežnejšie predávaným typom požiarnych dverí sú dvere s požiarnej odolnosti EI 30 DP1.


Kontakt

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4