Teleskopické môže byť ukazovadlo alebo plošina

Ak plánujete pracovať vo výškach a nechce sa vám rovno stavať lešenie, skúste využiť výhody teleskopických plošín. Sú to veľkí pomocníci, ktorých použitie je veľmi variabilný a možno ich prispôsobiť akémukoľvek užívania. Z tohoto článku rozhodne pochopíte výraz plošina predaj.

Výhody manipulačných plošín

Keďže je plošina pomerne jednoduché zariadenie, teší sa značnej obľube. Jedným z najpoužívanejších odvetví je napríklad stavebníctvo, kde sa z ich pomocou realizujú najrôznejšie dokončovacie práce. Ich výhodou je:
- variabilita
- ľahká údržba
- možnosť diaľkového ovládania.

Bezpečnosť pri práci

Väčšina plošín je vybavená pracovným košom v kombinácii so zábradlím. Vďaka tomu je pracovníkom umožnené bezpečne pracovať vo výškach. Okrem iného je tu tiež ovládací panel, ktorým je možné plošinu smerovať podľa určenia.

Teleskopické plošiny

Tieto plošiny sú určené pre prácu, kde potrebujeme veľký bočný dosah. Výhodou je jednoduché ovládanie a vysoký výkon. S týmito plošinami možno pracovať vo výškach okolo 40 m s bočným dosahom až 20 m.

Stĺpové plošiny

Stĺpové konštrukčné riešenie plošín je veľmi jednoduché. Svoje využitie nájdu plošiny v halách alebo skladoch pri najrôznejších montážach a údržbových výkonoch vo výškach do 12 m. Plošiny sú poháňané elektromotorom alebo akumulátorom.

Mobilné plošiny

Jedná sa o najpoužívanejší typ plošín, a to hlavne vďaka svojej variabilite. Ďalšími výhodami je nízka hmotnosť alebo bočné dosahom až 20 m. Výška plošín dosahuje 30 m. Plošiny tohto typu sú uspôsobené na ťahanie za automobilom.

Výber manipulačných plošín

Pri výbere je nutné pamätať na to, že každý typ je konštruovaný pre iné činnosti. Neexistuje "univerzálny" typ! Preto je dobré na to pri konfigurácii myslieť. Mnoho výrobcov ponúka zákazníkom individualizáciu podľa konkrétnych požiadaviek. Pri výbere plošiny je preto potrebné pamätať na vyššie uvedené riadky a v dopyte vždy uviesť:
Činnosť, ktorú bude vykonávať. Prostredie, kde sa bude pohybovať. Výšku, v ktorej sa bude pracovať.


Kontakt

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4